Звіт керівника за 2023/2024 н.р.
Файлів для перегляду:1 Презентація
Звіт
Керівника Каноницького ліцею Каноницької сільської ради за 2023/2024 н.р.
Шановні присутні! Ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність керівника на посаді протягом 2023/2024 навчального року.
Почну свій виступ з кількох цитат відомих людей про школу. Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє (Анрі Барбюс – французький письменник, журналіст, громадський діяч.)
Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей (Василь Сухомлинський – укр. педагог-новатор, письменник).
Потужну державу і конкурентноздатну економіку створює згуртована спільнота творчих особистостей, відповідальних громадян, активних і підприємливих. Здається, це просто і зрозуміло. Питання тільки в тому, де взяти таких громадян.
Міністерство освіти та науки стверджує: таких громадян можна тільки виростити. Так, перші враження про себе і про світ дитина отримує в сім’ї. Але її особистість, громадянська позиція, моральні якості, соціальні контакти формуються під час першої системної самостійної діяльності – упродовж навчання.
Тому центральну роль у вихованні громадянина, який є особистістю, патріотом та інноватором, має виконувати система загальної середньої освіти – Нова українська школа. Вона має не просто реагувати на зміни, які відбуваються у суспільстві – вона має стати авангардом, рушійною силою цих змін.
Я як керівник закладу, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувалася Статутом ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Санітарних правил, Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, порядку дій у разі надзвичайних ситуацій інших нормативнивно правових актів, які регулюють функціонування закладу в умовах воєнного стану.
Цьогоріч проведено самооцінювання якості управлінської діяльності в закладі (в інформаційній системі EvaluEd), яке показало наші сильні та слабкі сторони. Анкетування як метод самооцінювання дозволило дізнатися думку учасників освітнього процесу з різних питань.
Освітнє середовище та організація освітнього процесу в закладі
Каноницький ліцей Каноницької сільської ради розміщений у одноповерховій будівлі, яка введена в експлуатацію в 1967 році. Загальна площа всіх приміщень 2082 м2. Будівля перебуває в комунальній власності Каноницької сільської ради Рівненської області. Земельна ділянка площею 4,194 га передана в постійне користування закладу освіти. Фінансування здійснюється відділом освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Каноницької сільської ради, якому делеговані відповідні повноваження. Ліцей здійснює свою діяльність відповідно до Статуту.
Проектна потужність ліцею – 360 учнівських місць, фактична наповнюваність – 178 учнів. Кількість класів – 14. Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становить: 12,7 учнів. Ліцей на 100% забезпечений педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом: працює 24 педагоги та 11 працівників.
Кадровий потенціал закладу освіти:
кваліфікаційні категорії:
-
«спеціаліст вищої категорії» - 15 осіб;
-
«спеціаліст І категорії» - 4 особи;
-
«спеціаліст II категорії» - 3 особи;
-
«спеціаліст» - 2 особи.
педагогічні звання:
-
«практичний психолог-методист» - 1 особа;
-
«старший учитель» - 5 осіб;
освіта:
-
вища – 23 ос0би;
-
навчаються – 1 особа;
стать:
-
чоловіки – 5 осіб;
-
жінки – 19 осіб;
У зв’язку із запровадженням військового стану в країні, цей навчальний рік був складним, але попри все було організовано і проведено освітній процес.
1 вересня 2023 року розпочали навчання 178 учнів, з них: 1 дитина – на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж), 2 дитини – на індивідуальній формі навчаня (сімейна форма), 2 - на індивідуальній формі навчаня (екстернат).
Навчання проходило в змішаному форматі: очно та з використанням дистанційних технологій. Адміністрація та вчителі обрали платформи, з якими зручно і якісно проводити дистанційне навчання: G Suite for Education та її інструменти як основний засіб синхронного та асинхронного дистанційного навчання, Google Meet, освітні он-лайн платформи, мобільні додатки Viber, Telegram, веб-сайт закладу, Facebook-сторінка ліцею.
Головними цінностями закладу є гідність, рівність, справедливість, патріотизм, свобода, лідерство та самореалізація.
Місія закладу полягає у розбудові сучасного безпечного освітнього середовища для забезпечення рівного доступу до освіти усіх дітей, підготовки дитини до життя у відкритому світі й прищеплення їй патріотичного пошанування власної самобутності.
Ми постійно працюємо над оновленням та покращенням безпечного та комфортного освітнього середовища.
Територія закладу є безпечною для учасників освітнього процесу, огороджена, але є доступною для несанкціонованого заїзду автотранспорту та доступу сторонніх осіб. Також відсутнє відеоспостереження, а освітлення у вечірній та нічний час наявне тільки біля центрального входу та будівлі майстерні.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози для травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори,).
На території ліцею обладнані спортивні та ігрові майданчики для здобувачів освіти. Майданчики мають трав’яне покриття, безпечні для фізичної активності.
Для вивчення правил дорожнього руху на подвір’ї облаштували спеціальні знаки та розмітку. В закладі зроблена велосипедна стоянка.
Приміщення закладу чисті і охайні, забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення. За результатами опитування освітнє середовище оцінили: більше 82,5% учнів і майже 90% батьків на «добре» та «відмінно».
Попередження різних форм насильства та дискримінації
У ліцеї розроблено, затверджено та оприлюднено на сайті План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). Ведеться окремий журнал реєстрації заяв про випадки булінгу. Протягом навчального року випадків булінгу/ насильства в закладі не зафіксовано.
Заходи із запобігання та протидії насильства та дискримінації з усіма учасниками освітнього процесу проводяться регулярно, відповідно до плану роботи закладу, зокрема із залученням представників поліції. Також налагоджена співпраця зі службою у справах дітей.
Модернізація матеріально-технічної бази закладу освіти
Приміщення Каноницького ліцею відповідає вимогам, які визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами.
У закладі наявні: спортивна зала, бібліотека, комп’ютерний клас, 2 майстерні, їдальня, кабінет директора, кабінет психологічної служби, методичний кабінет, кімната школяра, вчительська, ігрова кімната для першого класу та 13 навчальних кабінетів.
Усі навчальні приміщення ліцею використовуються раціонально, забезпечені доступом до мережі Інтернет із швидкістю до 100 Мбіт/с, оснащені технічними засобами навчання: телевізори-екрани, ноутбуки. Проте, для виконання вимог Державного стандарту відповідного рівня повної загальної середньої освіти, кабінети потребують укомплектування навчальним обладнанням: таблиці, карти, демонстраційні картки та моделі, прилади й обладнання для практичних та лабораторних робіт, комп’ютерні навчальні програми, спортінвентар. Кабінети 1-4 класів обладнано відповідно до вимог НУШ приблизно на 70%.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонує 6 гуртків: спортивного, військово-патріотичного та художньо-естетичного напрямів, які відвідували 91 здобувач освіти.
Керівництво закладу систематично вживає заходи для створення належних умов діяльності ліцею. Вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, що прослідковується у річному плані роботи, в актах обстеження території та приміщень школи. Я, як керівник, коли виникає потреба, звертаюся із відповідними клопотаннями до засновника про необхідні ремонтні роботи, оснащення кабінетів і приміщень ліцею, тощо.
Налагоджено співпрацю з місцевими підприємцями та батьківською громадськістю щодо розвитку закладу. У результаті співпраці оновлено освітній простір навчальних кабінетів, коридорів, загалом покращено загальношкільний дизайн.
У 2023-2024 н.р.:
-
придбано мультимедійне обладнання для кабінету географії (88 800 грн.);
-
оновлено освітній простір навчальних кабінетів;
-
проведено ліквідацію аварійних дерев;
-
проведено демонтаж дерев’яної вагонки біля їдальні;
-
для розвитку STEM-освіти придбано обладнання на кабінети біології, географії та математики (12 000 грн).
-
зроблено ремонт в кабінеті математики;
-
встановлено новий унітаз та умивальник у їдальні.
Педагогічна діяльність у закладі
Заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами. На даний час вакантна посада вчитель фізики (декретна відпустка). Штатний розпис забезпечує виконання освітньої програми, відповідає Типовим штатним нормативам ЗЗСО.
Усі педагогічні працівники працюють за фахом.
На початок 2023-2024 н.р. у ліцеї працювали 24 педагоги, у тому числі 1 директор, 1 заступник директора з НВР, 1 заступник директора з виховної роботи, 1 практичний психолог/соціальний педагог, 1 педагог-організатор.
Важливим напрямом у професійному зростанні педагогів є атестація та сертифікація.
У 2023-2024 н.р. атестовано 5 педагогічних працівників.
Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь у міжнародних освітніх проєктах. Варто відзначити результативність роботи вчителя англійської мови Губені Н.В., яка була педагогом-тренером на курсах НУШ 5-6 класи при РОІППО, а також приймала участь у проєкті SWITLO фасилітаторів вчителів англійської мови. Практичний психолог Швець В.І. брала участь в міжнародних проєктах «Емоційна компетентність підлітків під час війни», «Кімната м’якої іграшки».
Педагоги цікавляться впровадженням цифрових технологій. Успішно опанували платформу «Нові знання» для ведення електронних журналів та електронних щоденників,
Педагогічні працівники поінформовані про сучасні форми та методи професійного самовдосконалення та використовують онлайн-платформи «Prometheus», «EdEra», «НаУрок», «Всеосвіта», «Teacher Community» тощо для професійного росту. Результати опитування свідчать, що 90% педагогічних працівників задоволені мотиваційними заходами та вважають, що керівництво сприяє їхньому професійному зростанню.
Наявні можливості в 2023-2024 навчальному році дозволили застосувати заходи матеріального та морального заохочення працівників: премія до Дня працівників освіти, подяки, грамоти, відповідно до розробленого Порядку, що є додатком до Колективного договору.
Забезпечення якісної освіти
Якісна освіта є ключовим фактором в розвитку кожної особистості. Вона визначає майбутнє країни, сприяє інтелектуальному та культурному розвитку, формує громадян з критичним мисленням та високою соціальною компетентністю.
Якість освіти можна визначити за її результатами.
За результатами річного оцінювання 5 учнів нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні», 1 учениця отримала свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою, 3 випускники нагороджені золотими медалями, 9 випускників – похвальними грамотами..
У 2022/2023 навчальному році випускники здавали національний мультипредметний тест. Рибачик Іван Ярославович з математики набрав максимальну кількість балів – 200.
Навчальний заклад отримав подяку від Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського» за якісну загальноосвітню підготовку талановитого учня (Рибачика Івана Ярославовича).
Найбільша гордість учителя – його учні! Тому робота з обдарованими учнями є однією з пріоритетних у роботі педагогічного колективу.
У 2023-2024 навчальному році учні Каноницького ліцею здобули ряд перемог:
(ПРЕЗЕНТАЦІЯ).
Допрофільна підготовка учнів здійснювалась шляхом введення до варіативної складової спецкурсів, курсів за вибором та виділення годин для підсилення певних предметів, факультативних та консультаційних індивідуальних занять (історія, українська, географія, біологія, математика, англійська мова). У старшій школі ліцеїсти вивчають профільні предмети. Цього року 10 клас вивчали на профільному рівні історію України, а 11 клас – математику.
У рамках профорієнтаційної роботи проводяться зустрічі з представниками Володимирецького ВПУ-29, Володимирецького районного колегіуму, Сарненського професійного аграрного ліцею.
Працевлаштування.
ВСТУП
-
2021 рік – з 10 випускників 5 випускників ВНЗ – 50% ;
-
2022 рік – 9 випускників 6 з них ВНЗ – 66%;
-
2023 рік –
-
12 випускників, 8 з них ВНЗ – 66%.
Соціальний захист, збереження і зміцнення здоров’я учнів і педагогічних працівників
Харчування
У закладі освіти створюються умови для здорового харчування учнів. У вільному доступі на інформаційному стенді щоденне меню.
Учні 1-4 класів с.Каноничі харчувалися за кошти Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Технологічне обладнання харчоблоку відповідає вимогам системи НАССР, двотижневе меню розроблене за збірником Євгена Клопотенка, встановлена нова електрична плита.
У закладі здійснюється контроль за безпекою та якістю харчування та якістю продукції. Не допускаються продукти без сертифікатів, консервовані, заморожені продукти.
Медичне обслуговування учнів
Медичне обслуговування учнів закладу здійснює сестра медична.
За результатами медогляду учнів складені групи для занять на уроках фізкультури: основна група – 28 учнів, підготовча група – 54 учні, спецгрупа – 87 учнів, звільнені від занять фізичної культури – 5 учнів.
Узагальнені результати поглибленого огляду свідчать про досить велику захворюваність дітей . Особливо це стосується захворювань органів зору хвороби ока, хвороби органів кровообігу, хвороби органів травлення.
Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання, предмету Захист України. На кожен клас складено листи здоров’я.
Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота, заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків.
Охорона праці та безпека життєдіяльності
На сайті закладу, інформаційних стендах та в кабінетах розроблені та оприлюднені правила безпечної поведінки для здобувачів освіти. У річному плані передбачені заходи щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності: тижні охорони праці та БЖД, бесіди з профілактики травматизму, пожежної безпеки, профілактики шкідливих звичок.
Педагогічні працівники проводять інструктажі на початку навчального року, про що підтверджують записи у класних журналах (вступний інструктаж) та журналах інструктажів з питань проведення первинних та цільових інструктажів. У кабінетах підвищеного ризику оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять.
Цього навчального року змістовно проведені відпрацювання практичних дій з питань пожежної та мінної безпеки, День цивільного захисту. З метою запобігання та профілактики дитячого травматизму, класними керівниками проводяться бесіди із здобувачами освіти та їхніми батьками.
У закладі систематично проводяться навчання та інструктажі для педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги, реагування на випадки травмування або погіршення самопочуття здобувачів освіти та працівників під час освітнього процесу. Також у ліцеї розроблено та діє Алгоритм дій щодо розслідування нещасних випадків. Розроблено та затверджено Алгоритм дій учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.
95% опитаних учнів інформовані щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.
Співпраця з батьками, громадськістю
У закладі освіти сплановані та реалізуються заходи, що передбачають співпрацю педагогів з батьками в різних формах (батьківські збори, індивідуальні зустрічі, психолого-педагогічні консультації, спільноти в соціальних мережах тощо), що сприяє налагодженню партнерських взаємин.
Переважна більшість батьків (92%) зазначили, що забезпечується зворотній зв’язок з педагогами: отримують інформацію про діяльність освітнього закладу від класного керівника (93,3%), на батьківських зборах (73,3%), через спільноти в соціальних мережах (40%).
Педагогічні працівники для налагодження комунікації з батьками використовують індивідуальне спілкування ; батьківські збори, активно використовують сучасні інформаційні засоби комунікації.
У річному плані роботи закладу передбачені заходи з налагодження
співпраці з батьками. У закладі практикується залучення батьків до виховних заходів, проводяться родинні свята День сім’ї, День матері, День батька, День казки.
У закладі налагоджено професійну співпрацю через різні форми методичної роботи: участь у засіданнях спільнот педагогічних працівників Вараського ЦПРПП, практикуми, майстер-класи, воркшопи, тренінги, майстерки, круглі столи тощо.
Адміністрація закладу підтримує освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу, які спрямовані на розвиток закладу. Ліцей є активним учасником волонтерського руху. Протягом навчального року ми брали активну участь у акціях, спрямованих на підтримку військових та українців, постраждалих від агресії РФ: готували страви для військових, пекли солодощі, приносили смаколики, засоби гігієни.
Прийом громадян
У закладі ведеться журнал особистого прийому громадян.
Усі звернення учасників освітнього процесу розглядаються вчасно та вживаються відповідні заходи реагування. Як учні, так і педагогічні працівники вважають керівництво закладу доступним і відкритим для спілкування та співпраці.
90,8% батькам завжди вдається поспілкуватися і досягти взаєморозуміння із керівництвом закладу. Найчастіше при розв’язанні проблемних ситуацій вони звертаються до класного керівника (98,5%), рідше – до психолога (16,9%), директора (10,8%), педагогів (9,2%), заступника директора (9,2%), соціального педагога (4,6%).
За державні кошти придбали:
Сітка для волейболу |
1 650,00 |
Чорнило для принтера, миша, клавіатура |
1 463,00 |
Крейда |
2 400,00 |
План евакуації |
2 807,00 |
Миючі засоби, антисептик санітарний, антисептик |
5 440,00 |
Заміна лічильника |
3 027,60 |
Перезарядка вогнегасників |
1 447,50 |
Заправка та ремонт картриджів |
2 459,00 |
Доставка підручників |
2 473,24 |
Роботи по влаштуванню лінії рецеркуляції до твердопаливного котла |
36 246,00 |
Інвентаризація викидів забруднюючих речовин |
11 000,00 |
Мікробіологічні дослідження води |
1 585,07 |
Програмне забезпечення |
5 342,00 |
Встановлення системи тривожної сигналізації |
7 506,62 |
Послуги охорони |
880,00 |
Поточний ремонт системи електропостачання |
28 861,00 |
Вогнегасники (придбання) |
950,00 |
Матеріали для ремонту кабінету математики (щебінь, цемент, плитка, шпаклівка, плівка, фарба, грунтівка, пінопласт) |
79 015,44 |
Журнали, папір |
1 170,00 |
Ремонт системи електропостачання |
7 700,00 |
Поповнення інтернету |
2 711,00 |
Навчання по електробезпеці |
3 950,00 |
Навчання у сфері цивільного захисту |
2 880,00 |
Оплата електроенергії |
44 045,86 |
Дрова |
33 633,00 |
РАЗОМ |
301 473,30 |
Спонсорські кошти (батьківські) – 9 600,00
Ялина – 1 300,00
Дякую всім!
Нашим хлопцям на передовій, всім хто підтримує ЗСУ, переселенців, населення окупованих територій. Хай повернеться вам сторицею!
Дякую батькам, вчителям, працівникам школи, керівництву, спонсорам і всім добрим людям, хто підтримав школу.
Віримо в ЗСУ. Разом до Перемоги!
Дорога наша шкільна родино!
Ось і настав той день, коли підбиваємо підсумки навчального року. Для нас усіх він видався непростим.
Навчання проводилось в змішаній формі. Це було не просто для всіх, але ми змогли це зробити. А найголовніше закінчити навчальний рік – здоровими.
В школі проводиться послідовна робота щодо реалізації стратегії розвитку державної освіти, визначеної законодавством України, Указами Президента України щодо основних напрямків, реформування національної системи освіти, Національної доктрини розвитку освіти.
Основна мета закладу це надання освіти.
Побудувати повноцінну школу без активної участі й підтримки сім’ї, по суті, неможливо. Як будь-яка дорога починається з перших кроків, будь-яка будова з фундаменту, так і становлення людської особистості бере початок із сім’ї.
Іншими словами, школа є центром виховної роботи не лише з учнями, а й з батьками, бо школа – це організація не тільки навчання, але всього життя.
І від того, як організовується та ведеться ця робота, значною мірою і залежить успіх навчання і виховання підростаючого покоління.
Основне завдання школи –виховати громадянина, повноцінну, фізично і психічно здорову особистість, адаптовану до сучасних реалій . А без дієвої підтримки з боку батьківської громадськості, без активного залучення батьків до шкільного життя, без своєчасного надання їм педагогічної допомоги – на позитивний результат роботи школи розраховувати не доводиться, бо тільки в творчій співпраці з дорослими, під керівництвом педагогів діти не відкидають, а приймають опіку, як умову успішного досягнення мети.
Соціальні педагоги стверджують, що коли сім’я – союзниця у діяльності ліцею, - сили закладу потроюються. Народна мудрість твердить: «Чим більше людей буде залучених до прийняття рішень, які їх безпосередньо стосується, тим активніше вони будуть впроваджувати ці рішення».
На перший план партнерства виступає взаємодія закладу, учителя із сім’єю, спільна робота вчителів, батьків, учнів, яка зумовлена спільністю цілей виховання дітей.
В ліцеї працюють творчі вчителі, нам допомагають відповідальні батьки, навчаються старанні учні .
Каноницький ліцей Каноницької сільської ради Рівненської області здійснює свою діяльність на підставі нормативно-правової бази. Всі діти, які прописані -обліковані і охоплені навчанням.
Всі здобувачі освіти навчаються в одну зміну. Згідно з навчальним планом учні починають вивчати іноземну мову (англійську) з першого класу.
У 2022-2023н.р. в ліцеї навчалося 189 учнів. Всі випускники гарно здають ЗНО, продовжують навчання у вищих навчальних закладах. Кількість класів – 15. Середня наповнюваність становить – 12,6. Проєктна потужність – 360.
Всього кількість випускників |
К-сть випускників, що вступили до ВУЗів 3-4 р.а. |
||||||||
2017-2018 |
2018- 2019 |
2019- 2020 |
2020- 2021 |
2021- 2022 |
2017-2018 |
2018- 2019 |
2019- 2020 |
2020- 2021 |
2021- 2022 |
15 |
12 |
17 |
10 |
9 |
6 |
7 |
14 |
5 |
6 |
Випускники 9 класу продовжують навчання і отримують повну середню освіту в школі або ВПУ. Ведеться послідовна спрямована робота на створення умов для розвитку навчально-пізнавальних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів. Враховуючи потреби учнів, побажання батьків (з᾽ясовується шляхом анкетування) у старшій школі організовуються профільні предмети.
Про якість навчання свідчить кількість відмінників навчання, нагороджених:
«Похвальними листами»-12 учнів;
«Похвальними грамотами»-11 учнів
Золоті медалі-3
В школі працює 27 педагогів.
Кваліфікаційний рівень:
Спеціаліст вищої категорії-21 (75%)
Спеціаліст І категорії-2 (7%)
Спеціаліст ІІ категорії-2 (7%)
Спеціаліст -2 (7%)
Звання «Старший вчитель» мають 10 педагогів (35%).
Технічний персонал 14 чоловік (3 з них ЗСУ).
Робочий навчальний план закладу включає інваріативну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на навчальні предмети та курси за вибором, факультативи, індивідуальні та групові заняття.
Класно-урочна система організації занять поєднується з індивідуальною формою навчання. У 2022-2023н.р. 4 дітей за станом здоров᾽я навчалися на зазначеній формі роботи.
Крім урочної діяльності діти охоплені й позакласними формами гуртковою та виховною роботами.
Адміністрація школи контролює питання здоров᾽я дітей. Учні розподілені по групах для занять фізичною культурою
- Основна-42 учнів
- Підготовча-74
- Спеціальна-69
Звільнені від занять –2
Одним із важливих аспектів формування здорової дитини є організація харчування. У 2022-2023н.р. безкоштовним харчуванням охоплені учні початкових класів (41 учень).
Головною метою освітньої діяльності закладу є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства.
Досягти даної мети можна, забезпечивши високий рівень якості освіти, а значить якість освітнього процесу. Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти допоможе обрати стратегічні рішення закладу, які поліпшать його дієвість та ініціативність для ефективного і сталого розвитку.
Тому, при розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти спираємося на такі принципи:
1. Принцип дитиноцентризму. Головним суб’єктом, на якого спрямована освітня діяльність школи, є дитина.
2. Принцип автономії закладу освіти, яка передбачає самостійність у виборі форм і методів навчання, визначення стратегії і напрямів розвитку закладу освіти, які відповідають нормативно-правовим документам, Державним стандартам загальної середньої освіти.
3. Принцип цілісності системи управління якістю. Усі компоненти діяльності закладу освіти взаємопов’язані, це створює взаємозалежність між ними. Наприклад, якість освіти залежить від оптимального добору педагогічних кадрів, мотивуючого освітнього середовища, використання освітніх технологій, спрямованих на оволодіння ключовими компетентностями, сприятливої для творчої роботи психологічної атмосфери. Зниження якості хоча б одного названого компоненту знизить у цілому якість освіти.
4. Принцип постійного вдосконалення. Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти – це постійний процес, за допомогою якого відбувається вдосконалення освітньої діяльності, підтримується дієвість закладу, забезпечується відповідність змінам у освітній сфері, створюються нові можливості тощо.
5. Принцип впливу зовнішніх чинників. Система освітньої діяльності у закладі освіти не є замкнутою, на неї безпосередньо впливають зовнішні чинники – засновник, місцева громада, освітня політика держави.
6. Принцип гнучкості і адаптивності. Система освітньої діяльності змінюється під впливом сучасних тенденцій розвитку суспільства.
Згідно «Абетки для директора» проводимо опитування батьків ,учнів ,педагогів
4 напрями:
- Освітнє середовище.
- Система оцінювання здобувачів освіти
- Педагогічна діяльність.
- Управлінські процеси.
Розбудова системи освітньої діяльності дозволить керівнику постійно тримати «руку на пульсі», забезпечувати постійне і неухильне вдосконалення якості освітньої діяльності і якості освіти.
Із 1 вересня 2023 року вчителі 6-х класів приймають естафету впровадження реформи НУШ. Це означає, що на педагогів чекають суттєві зміни в освітньому процесі, опанування нових підходів до навчання та ще безліч інновацій! Їм доведеться працювати за новим Державним стандартом базової середньої освіти та Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Перехід із початкової школи до середньої є найбільш стресовим для школярів. Тому з метою врахування вікових та індивідуальних особливостей розвитку учнів, новим Держстандартом визначено цикли здобуття базової середньої освіти:
- адаптаційний цикл – 5-6 класи;
- цикл базового предметного навчання – 7-9 класи.
Адаптаційний період надає чудову можливість безболісно пристосуватися до нових умов навчання та знизити рівень стресу
Навчання у 5-6 класах передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання. Нормативними документами встановлено чіткі орієнтири, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення. До того ж типовий навчальний план стає варіативним – учителі самі обиратимуть предмети та інтегровані курси з урахуванням побажань учнів. Самі ж педагоги отримують повну академічну свободу.
Метою нової школи є різнобічний розвиток особистості, яка прагне до самовдосконалення та навчання впродовж життя. Тож учні мають опанувати наступні наскрізні вміння та ключові компетентності:
- вільне володіння державною мовою;
- спілкування рідною (в разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
- математична компетентність;
- компетентність в галузі природничих наук, техніки і технологій;
- інноваційність;
- екологічна компетентність;
- інформаційно-комунікаційна компетентність;
- навчання впродовж життя;
- громадянські та соціальні компетентності;
- культурна компетентність;
- підприємливість і фінансова грамотність.
Для організації ефективного освітнього процесу необхідно створити безпечне освітнє середовище та врахувати вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, їх особливі освітні потреби.
Освітня програма закладу освіти
Кардинальних змін зазнали й підходи до розробки та використання освітньої програми закладу освіти. Новий Типовий навчальний план не містить поділу на предмети, натомість є 9 освітніх галузей:
мовно-літературна;
математична;
природнича;
технологічна;
інформатична;
соціальна і здоров’язбережувальна;
громадянська та історична;
мистецька;
фізична культура.
Це надає можливість не лише втілювати певну освітню галузь через окремі предмети, а ще й комбінувати їх та інтегрувати. Заклад освіти самостійно визначає перелік навчальних дисциплін, інтегрованих курсів та варіативний освітній компонент для реалізації кожної галузі.
Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на сформовані ключові компетентності та наскрізні вміння згідно з вимогами Держстандарту. Основними видами оцінювання є поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.
Поточне та підсумкове оцінювання здійснюють із застосуванням основних форм та способів:
усної (індивідуальне, групове та фронтальне опитування);
письмової, зокрема графічної (діагностичні, самостійні та контрольні роботи, тестування, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, графіками, схемами, контурними картами тощо);
цифрової (тестування в електронному форматі);
практичної (виконання різних видів експериментальних досліджень та навчальних проєктів, виготовлення виробів, роботи з біологічними об'єктами, хімічними речовинами тощо).
Річне оцінювання здійснюється за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку.
Наші педагоги прослухали ряд вебінарів з даної теми.
Практичний психолог закладу реалізовує різні психологічні проекти: зокрема кімната терапевтичної іграшки, центр арттерапії, СМУГА емоцій для батьків.
За державні кошти придбали:
Комп’ютерне обладнання (комплект обладнання з програмним забезпеченням для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання , у складі:
- Інтерактивна дошка;
- Мультимедійний проектор;
- Портативний комп’ютер (ноутбук-2 шт.);
- Цифрова документ камера;
- Інтерактивна панель;
- Багатофункціональний пристрій (принтер-сканер-копір);
- Персональний комп’ютер;
- Камера для відеоконференції;
- Спікерфон;
- Стереогарнітура;
- Роутер
На суму 499 950 грн.
Хромбуки (2 шт.) – 13228,30.
папір, чорнило для принтера, класні журнали |
10950 |
будівельні та господарські товари котельня (вікна, цегла, щебінь, цемент), фарба, водоемульсія; комп’ютерний клас (шпаклівка, фарба, водоемульсія, розетки, кабель, гіпсокартон) |
69950 |
енергетичний аудит |
46100 |
ролети |
10200 |
миючі засоби |
4350 |
бензонасос до автобуса |
1600 |
перезарядка вогнегасників |
1190 |
послуги випробування протигазів |
4500 |
доставка підручників |
520 |
електролабораторні роботи |
6060 |
дезінфекційні роботи |
3420 |
провірка манометрів |
140 |
мікробіологічні дослідження води |
1460 |
вивезення нечистот |
3440 |
програмне забезпечення |
7600 |
страхування водія та автобуса |
1730 |
техогляд автобуса |
1200 |
унітаз |
3000 |
вогнегасники |
2100 |
пально-мастильні матеріали |
9500 |
тепловентилятор |
700 |
ремонт системи електропостачання |
7700 |
позачергова перевірка засобів обліку |
670 |
техогляд котла |
2900 |
ремонт ноутбука |
570 |
поповнення інтернету |
2400 |
навчання у сфері цивільного захисту |
900 |
оплата електроенергії |
42100 |
дрова |
70000 |
Разом |
316950 |
Дякую всім!
Нашим хлопцям на передовій, всім хто підтримує ЗСУ, переселенців, населення окупованих територій. Хай повернеться вам сторицею!
Дякую батькам, вчителям, працівникам школи, керівництву, спонсорам і всім добрим людям, хто підтримав школу.
Віримо в ЗСУ. Разом до Перемоги!